Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Świętojanki - tradycje i obrzędy

Powitanie wakacji w Parku Miejskim w Tychowie

Koncert Organowy w ramach 58 Międzynarodowego Festiwalu Organowego

W głowie się nie mieści2

Wieczór kawalerski

Istoty fantastyczne

Deadpool Wolverine

Horyzont. Rozdział 1

Gru i Minionki: Pod przykrywką

Był sobie kot

Zachodniopomorska Karta Rodziny lub Seniora, Karta Dużej Rodziny

Nakręć to i z innej prerspektywy

Pasek logotypy

Celem projektu jest aktywizacja lokalnej młodzieży, włączenie ich w kreowanie działań kulturalnych w naszej Gminie. Podczas realizacji inicjatywy młodzież rozwinie umiejętności społeczne, nauczy się pracy w grupie, usprawni zdolność planowania, rozwinie kreatywność i zyska poczucie sprawczości. Poprzez działania projektowe młodzi ludzie lepiej poznają i zrozumieją społeczność lokalną i jej dziedzictwo kulturowe.

Chcielibyśmy zaproponować młodzieży aktywne i kreatywne spędzenie czasu, oraz możliwość swobodnego wypowiedzenia się w ważnych  dla nich kwestiach a także włączenie ich w życie kulturalne Gminy poprzez:
- Zorganizowanie przez grupę nieformalną spotkania dyskusyjnego na temat tego jak odbierają swoje środowisko lokalne, czy wdaje się im ono dla nich interesujące, dopasowane do ich potrzeb, co im się nie podoba, co chcieliby zmienić itp. W trakcie tego panelu, pośród poruszonych tematów, młodzież wybierze kilka z nich, które staną się podstawą do powstania kilkominutowych filmów na dalszym etapie projektu.
- Udział młodzieży w warsztatach filmowych (1x4h), podczas których zdobędą umiejętności techniczne do tworzenia własnych nagrań (planowanie scenariusza, umiejętność planowania ujęć, montaż filmu w programie, praca ze światłem itp.)
- Planowanie przez młodzież, organizacja oraz wyjazd do studia nagrań, gdzie będą mogli zapoznać się ze specyfiką pracy na profesjonalnym sprzęcie, porozmawiać o tym jak radzić sobie z tremą przed wystąpieniami przed kamerą itp.
- Spotkanie podczas którego młodzież, na bazie nabytych wcześniej umiejętności, oraz zgromadzonego materiału filmowego, będzie montować gotowe filmy.
- Udział w zajęciach z projektowania strony wizualnej wydarzeń, podczas którego młodzi ludzie będą mogli nauczyć się jak projektować plakaty, ulotki i zaproszenia, oraz w jaki sposób reklamować planowane wydarzenie.
- Projekt zakończy spotkanie podsumowujące podczas którego wyświetlimy powstałe filmy na dużym ekranie. Na spotkanie to młodzież zaprosi władze lokalne, nauczycieli, uczniów ze szkół gminnych, oraz swoich najbliższych. Chcemy aby to co młodzi ludzie mają do przekazania za pomocą tych filmów trafiło do jak najszerszej publiczności. Po projekcji zaprosimy wszystkich do wspólnej rozmowy na temat projektu przy przygotowanym wcześniej poczęstunku.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-09-06 08:43przez:
Opublikowano:2023-09-06 13:08przez: Anna Węglarska
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Kultury
Odwiedziny:1166

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo